pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života FB EN

Aktuality

Previous Slide 1/7 Next

Je nám ctí - Bohuslav Reynek

31. května si v rámci projektu Je nám ctí připomínáme výročí narození grafika, básníka, překladatele a vydavatele poezie Bohuslava Reynka (31. 5. 1892 – 28. září 1971).

 

Po studiích reálky žil ve Francii, kde se oženil s francouzskou básnířkou Suzanne Renaud. Od roku 1936 žili trvale v Petrkově, zůstali zde i po znárodnění statku po roce 1948. Žil křesťansky pokorným životem, do roku 1957 pracoval jako zemědělský dělník.

 

Arteterapeutické okénko – voňavé

V dnešním tvoření navážeme na poslední trénink kognitivních funkcí, kdy jsme si vyzkoušeli upéct (ať už skutečně či virtuálně) voňavou šlehanou bábovku.

Pomůcky k tvoření: pastelky, pastely a/nebo barvy, štětce a čtvrtka

Našlehaný kognitivní trénink

Dnešní trénování je voňavé a motivační. Snad vás i inspiruje k tomu, abyste si něco dobrého upekli.

Mám pro vás připravený recept na šlehanou bábovku. V seznamu surovin se nám ale pomíchaly písmenka. Dokážete najít ty správné tvary?

 

Suroviny: 5 aejcv, 120 g uurkc, 100 g mboorohébrva oubršk, 1 lžíce éóicrtonv ťyávš, čokývuom urkc (dle libosti), 1 lžíce oienzrk, sáoml nebo ýenzutž kut

Arteterapeutické okénko – zapouštění barev

Při našem dnešním tvoření si připomeneme výtvarnou techniku zapouštění vodových barev do vlhkého podkladu.

 

Na strach pěstí

Dneska si vyzkoušíme cvičení, které vám pomůže zvládnout akutní strach a pocit bezmoci.

 

Zavřete si oči. Představte si, že emoci, která vás momentálně ovládá sevřete do pěsti. Popřemýšlejte, jaká je ona emoce, jake jsou její vlastnosti a jeké to je, když ji takto pevně držíte uzavřenou v ruce.

Poté pomalu, soustředěně uvolňujte jeden prst za druhým a uvědomujte si pocity, které zažíváte, když vás ona emoce opouští.