pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Program vzájemné podpory a mentoringu (pro osoby se získaným poškozením mozku)

Program vzájemné podpory a mentoringu je určen osobám se zkušenostmi týkající se získaného poškození mozku. Spojuje osobu, takzvaného „mentora,“ který má delší osobní životní zkušenosti se získaným poškozením mozku, s osobou takzvaného „partnera,“ který se ocitl v podobné pro něho však nové situaci, potýká s následky získaného poškození mozku a potřebuje pomoc a podporu zkušeného průvodce. Jedná se o první sdílenou aktivitu v rámci programu Komunitní podpůrné skupiny kanadské organizace OBIA.


„Mentor“ i „partner“ mohou být jak sami osoby s tímto postižením, tak dobrovolní pečovatelé nebo rodinní příslušníci. Všichni mentoři jsou předtím než budou spárováni se svým partnerem pečlivě vyškoleni díky štědré pomoci sponzorů tohoto programu. Pro tyto účely byla vytvořena potřebná školící metodika. Úlohou mentora je partnerovi poskytnout podporu, sdílet s ním informace a doporučení, jak jednat v podobných situacích týkajících se získaného poškození mozku a následné rehabilitace.
 

Vhodný mentor je k partnerovi vybrán na základě podobných zkušeností a/nebo demografických kritérií a osobních zájmů. Převážná část mentoringu je realizována telefonicky, částečně také pomocí emailové komunikace, záleží na možnostech účastníků (v tomto případě se jedná o město Ontario). Nadace Neurotrauma Ontario se nabídlo vytvořit a zpracovat hodnocení tohoto programu.

 

Zdroj: http://obia.ca/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=221