pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života FB EN
 • Trénujte mozek hravě

  Na stránkách www.mentem.cz si můžete pomocí 24 her potrénovat svou paměť, pozornost či prostorovou pozornost. 24 her, které vám pomohou udržet svůj mozek v dobré kondici.

 • Neuroplastické jeptišky

  Ve spojených státech probíhala více jak 20letá studie na jeptiškách Školského řádu de Notre Dame. Celkem bylo do výzkumu zapojeno 678 jeptišek ve věku od 75 do 106 let. Výsledky ukázaly, že lidé, kteří dosáhli vyššího formálního vzdělání, celý život se průběžně vzdělávají a "zásobují" mozek dostatečným množstvím stimulů, mají větší kognitivní rezervu, která jejich mozku pomůže vzdorovat vlivu Alzheimerovy choroby.

  Více informací pozoruhodné studii najdete na těchto stránkách:

 • Biochemik Christopher Dobson otevírá cestu k léčbě neurodegenerativních onemocnění

  Hyde Park Civilizace přináší pozoruhodný rozhovor s biochemikem Christopherem Dobsonem, který se se svým týmem na Univerzitě v Cambridge věnuje zkoumáním základních příčin neurodegenerativních onemocnění typu Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Svým objevem vlivu špatně poskládaných proteinů v našich buňkách otevírá cestu k léčbě nemocí, které postihují stamiliony lidí na světě.

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10441294653-hyde-park-civilizace/219...

 • Nové video radí vozíčkářům se sexem

  DVTV v rozhovoru se spinální specialistkou a fyzioterapeutkou Zdeňkou Faltýnkovou otevírá ožehavé téma intimního života lidí s poraněním míchy. Dozvíme se, proč je důležité tuto oblast nezanedbávat a začít prozkoumávat možnosti svého těla co nejdříve, informovat se o bezpečné cestě a možných kompenzačních pomůckách.

 • Nastartujte mozek za 60 sekund

  Michelle Schoffro Cook se již 20 let věnuje problematice podpory zdraví přírodní cestou a otázkám holistické výživy. Ve své knize nabízí "čtyřtýdenní program na vyčištění vašeho mozku". Nenechte se odradit recepty, které jsou naší krajině a zvyklostem příliš vzdálené. Z bohaté nabídky doporučení si vyberte pro sebe to pravé ořechové, co se může stát trvalou a možná i velmi příjemnou součástí vašeho života.