pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života FB EN
 • Focusing - na tělo orientovaný proces sebeuvědomění a emočního uzdravení

  Focusing je technika terapie či sebeterapie, spočívající v rozpoznání a změně osobních problémů zakotvených v lidském těle.

 • Feldenkraisova metoda - Awareness Through Movement®

  vychází z procesu učení se z pohybu vlastního těla a tělového prožitku. Pomáhá k uvědomění si vlastního těla a propojení mysli s tělem. Je ale také metodou léčebnou, která pomáhá odstraňovat bolesti nebo bolestivým stavům předcházet.

 • Druhý mozek - pod vlivem střev

  Nakladatelství Paseka vydává poutavou knihu amerického gastroenterologa německého původu Emerana Mayera Druhý mozek<

 • Co potřebují lidé po poranění a poškození mozku?

  Dílny tvořivosti vysílají další zprávu o životě lidí po poškození a poranění mozku. V rámci projektu Pošli to dál se uskutečnilo dotazníkové šetření mapující potřeby těchto lidí. Mapování se zúčastnilo celkem 22 respondentů, osob po poranění mozku různé etiologie.

 • Nemoci poznám z dotyku

  V DVTV přizvala k rozhovoru Daniela Drtinová MUDr. Jaroslava Svobodu, jednoho z nejvýznamnějších českých imunologů a internistů, který bývá také nazýván "český doktor House". V rozhovoru popisuje svůj přístup k pacientům, systémový přístup zaměřený na člověka a nikoliv problémy jednotlivých orgánů. Zmiňuje také význam psaní rukou vázaným písmem, budování imunity u dětí pomocí domácích mazlíčků a přiblížení se přírodě.

  celý rozhovor najdete na https://video.aktualne.cz/dvtv/nemoci-poznam-z-dotyku-oci-i-tvaru-nehtu-...