pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Meditace v chůzi

Chůze je jednou z nejstarších meditačních technik. Další a snad nejméně náročná příležitost, jak se zbavit stresu a napětí. Meditovat můžete prakticky kdykoliv, když někam půjdete. Tělo má rádo pohyb, chůze je rytmická (což může působit lehce hypnoticky). Zlepšuje se při ní oběh tělních tekutin, které udržují při životě svaly i mozek.

 

Permanentně ztuhlá šíje, ramena, svaly na hrudníku jsou příčinou migrén, nespavosti, bolestí těla, psychického i fyzického vyčerpání. Vědomá chůze doprovázená hlubokým dýcháním je nejjednodušší cestou k nápravě.

Chcete-li z rytmické chůze maximálně vytěžit, začněte uvolněním strnulých svalů. Při každém kroku se mírně zhoupněte. Dech vás upozorní na drobná napětí v těle a pomůže vám je uvolnit. Za chůze dojde vlivem pohybu a hlubokého dýchání k promasírování svalů, které nám vlivem nadměrného sezení a každodenního stresu zatuhly.

 

Dopřejte si denně alespoň 20minutovou procházku, nebo oněch 6000 kroků (pokud jste příznivci mobilních aplikací), bude lépe, zdravěji. Počasí nám přeje.

Krásné jaro.