pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Našlehaný kognitivní trénink

Dnešní trénování je voňavé a motivační. Snad vás i inspiruje k tomu, abyste si něco dobrého upekli.

Mám pro vás připravený recept na šlehanou bábovku. V seznamu surovin se nám ale pomíchaly písmenka. Dokážete najít ty správné tvary?

 

Suroviny: 5 aejcv, 120 g uurkc, 100 g mboorohébrva oubršk, 1 lžíce éóicrtonv ťyávš, čokývuom urkc (dle libosti), 1 lžíce oienzrk, sáoml nebo ýenzutž kut

Postup si zkuste jednou přečíst a zpaměti přepsat na papír. Než se pustíte do pečení, nezapomeňte zkontrolovat, zda se vám podařilo zapamatovat a zapsat vše správně!

 

Postup:

Vejce ušleháme s cukrem do pěny, poté vložíme do vodní lázně (misku s našlehanou směsí vložíme do kastrolku s horkou vodou na plotýnce) a šleháme, dokud hmota nezhoustne. Potom vyjmeme misku z vodní lázně a šleháme dál až do zchladnutí hmoty. Vmícháme citrónovou šťávu, bramborový škrob a omyté rozinky. Těsto vlijeme do vymazané a vysypané formy, stěrkou nebo lžicí povrch uhladíme a nahrneme ke stěnám formy, aby byl spodek bábovky po upečení rovný. Formu s těstem vložíme do předem vyhřáté trouby (cca na 180–200 °C přibližně 35-45 minut.). Upečenou bábovku vyklopíme na rovný talíř nebo podnos a poprášíme moučkovým cukrem.

 

TIP! Nejde-li vám bábovka vyklopit, pokryjeme na chvíli celou formu namočenou a vyždímanou utěrkou.

Ať se dílo daří!