pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Kimova hra a její obměny

Nedávno jsme vám přinesli tipy na deskové hry, dnes bychom vám chtěli ukázat, že zabavit se doma můžete i bez kupování her a ještě si k tomu procvičit paměť a další dovednosti.

 Kimova hra

Tato hra je velmi oblíbená u skautů a na našem programu se taktéž velmi osvědčila. Svůj původ má v románu Kim spisovatele Rudyarda Kiplinga. Román je z roku 1901. Kim, jakožto hlavní hrdina, se díky této hře trénuje na špióna. Hra není nikterak náročná, vše co potřebujete, máte jistě doma. Budete potřebovat několik předmětů, může se jednat o nádobí, hračky, drobné předměty. Dále kus látky na zakrytí, tužku a papír a cokoli na měření času.

A v čem hra spočívá?

Na stůl dejte 10-20 předmětů, tím si i určíte obtížnost. Jednoduše, čím více předmětů, tím vyšší obtížnost. Poté si dejte například minutu na zapamatování předmětů. Nyní je čas předměty zakrýt a ve vámi určeném časovém limitu sepsat co možná nejvíce předmětů. Vyhrává samozřejmě ten, kdo zapsal správně nejvyšší počet předmětů.

Hru můžete ozvláštnit tak, že snížíte počet předmětů, ale tentokrát jeden z hráčů odstraní několik předmětů. Ostatní mají za úkol napsat, které předměty byly odebrány. Stejně tak můžete dát předměty do řady a snažit se zapamatovat si jejich pořadí.

Možností je určitě mnohem více, budeme rádi, když si hru zkusíte. Pokud nemáte parťáka, je výhodou, že hru můžete hrát i sami. Co třeba, vzít karty, několik jich vyložit a zapamatovat si je?