pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Tipy na společenské hry

Tipy na společenské hry

Dnes jsme si pro vás připravili několik tipů na společenské hry, některé máme v Dílnách a teprve čekají až si je osaháme, některé můžeme z vlastní zkušenosti doporučit. Hry jsou zaměřené především na paměť, postřeh, nebo vaše znalosti.

Cortex

Cortex je zaměřen na několik dovedností najednou, propojuje postřeh se znalostmi. Některé verze prověří i váš hmat. Za každou ze čtyř zvládnutých kategorií obdržíte jednu barevnou část mozku. Hru jsme měli možnost vyzkoušet i s našimi klienty a setkala se s velkým úspěchem. O popularitě jistě hovoří i několik verzí hry, kterou zvolíte je na vás.

Dobble

Stejně jako Cortex má i tato hra několik verzí a edicí. Každá z 55 karet má s další vždy jeden společný symbol, cílem je dvojici odhalit a karty předat, odhodit, nebo získat. To bude záviset na jedné z 5 možností, jak se dá hra hrát a kterou zvolíte. Karty mají kulatý tvar dobře padnoucí do ruky, schováte je pak v kovovém obalu, takže hra je skladná. Dobble se zaměřuje na postřeh, takže pokud máte dojem, že ho potřebujete procvičit, a ještě se u toho dobře pobavit, jen do toho.

Česko otázky a odpovědi (cokoli z této edice)

Tato hra se zaměřuje především na vaše znalosti, ale nebojte je také možné hrát hru s možnostmi A), B), C). Můžete si prostě tipnout. Hra má 6 kategorií jako geografie, přírodopis, historie. Za každou správně zodpovězenou kategorii získáte žeton, pokud máte žetony ze všech kategorií posouváte se k finálové otázce, tu vám volí protihráči. Ať už toho o naší zemi víte hodně, nebo málo určitě se dozvíte něco nového a pobavíte se u ní.

The Game

Jde o další karetní hru, můžete ji hrát sám, či ve skupince. Obtížnost hry je dána dle toho, jak moc spolu hráči komunikují. Čím měně si toho o svých kartách řeknete, tím je hra složitější. Na stole jsou 4 karty které označují, zda zde budete dokládat od sta dolů nebo nahoru. U každé možnosti jsou dvě karty, aby hráči měli možnost pro strategii. Karty se postupně dobírají, nemusíte se bát, že byste měli ruce plné. Důležité je všímat si karet, které už byly položeny a vnímat, co vám spoluhráči naznačují. Není totiž cílem porazit spoluhráče, ale hru samotnou. Jednoduše všichni se zbaví všech karet.

Jungle speed

Pokud už by vás nudil Dobble, toto je hra na vyšší úrovni. Dle karet před každým z hráčů se určuje, kdo s kým se utká o totem uprostřed. Musíte jej ukořistit dříve než protihráči, ale pozor, pokud jej vezmete v nepravou chvíli, doplatíte na to získáním karet. Kdo se jako první všech svých karet zbaví je vítěz. Postřeh a rychlost jsou určující.