pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Čas pro povzbuzení a odvahu, díl 3.

Vítězů a chvály není nikdy dost

Každý z nás má někdy slabší chvilku, odvahy ani sebevědomí se nedostává právě v okamžiku, kdy je nejvíce potřebujeme, čelíme nové výzvě či úkolu. Věřte, všichni to známe a věřte, že je možné se na tyto okamžiky připravit.

 

Vyzkoušejte, není to nic složitého. Tvořit můžete sami i společně se svými blízkými.

Budete potřebovat: 2 papíry většího formátu (minimálně A3) psací či kreslící potřeby dle vašich preferencí (silnější fixy/voskovky/barvy…) a vaší oblíbené barvy.

 

Pokřik vítězů

Představte si, že jste se stali členy týmu, který má před sebou jediný úkol – zvítězit. Na disciplíně nezáleží, důležité je utkat se se ctí a veškerou vervou. Jak byste se k výkonu vyhecovali? Jaká slova by vám dodaly odvahu?

Bojuj!“ „Jdi do toho!“ „To dáš!“….cokoliv vás napadne a je vám blízké. Pokřik musí být krátký, ale výstižný.

Onen papír si většími tiskacími písmeny (min. 5 cm velkými) vaším pokřikem celý od shora dolů popište. Může to být váš společný (rodinný) pokřik, nebo můžete tvořit každý sám za sebe.

 

Chvály není nikdy dost

Tak a teď, když máme za sebou ono pomyslné vítězství, je třeba se pochválit. Opět si vezměte větší papír a psací či kreslící potřeby.

Popřemýšlejte, jaké slovo byste chtěli po tomto svém vítězství slyšet.

Výborný!“ „Skvělý!“ „Pašák!“…

A opět si celý papír tím pro vás „pravým ořechovým“ slovem chvály popište. Volte opět velká písmena, dobře čitelná i z větší dálky.

 

A nyní máte 2 skvělé plakáty, které vám mohou viset nad psacím stolem a které si můžete kdykoliv vybavit v celé své parádě. Váš pokřik bude navždy připraven v pravý okamžik podpořit, pochvala ocenit.

 

Máte to? Skvělé! Skvělé! Skvělé!

 

Inspiraci čerpáme z knihy Rob Parsons: Deset tipů pro rodinu