pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Já to zvládnu!

Všichni se snažíme neustále na sobě pracovat, posouvat své limity a otevírat další možnosti svého uplatnění a seberealizace.

V rámci našich služeb pracujeme s každým klientem na sestavování osobních plánů a cílů, který chce dosáhnout. Své plány ale nemusíte nutně vázat pouze na naše služby. Vytvářet si je můžete pro jakoukoliv oblast vašeho života. Co by vaše plánování mělo vždy provázet, je pozitivní myšlení a osobní (ideálně silná) motivace.

 

Pozitivní myšlení je zcela zásadním pomocníkem. Kdo vidí všechno černě, ten obvykle nemá energii pracovat, a tak ani nedosáhne žádných nových úspěchů. Kdo přemýšlí negativně sám o sobě, tomu se opravdu nebude příliš dařit. Dostane se tak velmi rychle do zoufalého začarovaného kruhu. Cítí se špatně, nevěří si, dostatečně se nesnaží o změnu, a bez očekávaného výsledku se cítí opět o něco hůř.

 

Abyste mysleli pozitivně i na obtížné cíle, které jste si pro blízkou budoucnost předsevzali, pomozte si jednoduchou pomůckou. Vezměte si karton nebo čtvrtku, na kterou co největšími písmeny napište:

                                                           VĚŘÍM SI! JÁ TO ZVLÁDNU!

 

Nápis si připevněte třeba nad pracovní stůl či postel a každý den si tyto věty nahlas přečtěte. Pomůže vám to, abyste víc věřili sami v sebe i ve své schopnosti.

 

Zdroj: kolektiv autorů: Velká kniha technik učení, tréninku paměti a koncentrace