pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Uvítáme nové dobrovolníky

Naše organizace již od svého založení poskytuje registrované sociální služby lidem s mentálním a zdravotním postižením různého původu, kombinací a také lidem po poškození a poranění mozku ve věku od 16 do 64 let.

 

Mezi tyto služby patří také sociálně terapeutická dílna.

 

Snažíme se podpořit naše klienty, aby v maximální možné míře využili vlastní potenciál, posílili sebedůvěru, rozvíjeli své komunikační i další schopnosti důležité pro uplatnění v zaměstnání a mezi lidmi. Denní program zahrnuje pracovní část, při které vznikají různé dárkové či dekorační předměty, módní doplňky, šperky…Dílna je také prostředím, kde také uvítáme zapojení dobrovolníků, stážistů či praktikantů. 

 

V posledním roce jsme v návaznosti na aktuální složení a možnosti našich uživatelů výrazným způsobem doplnili a rozšířili vybavení dílny vč. materiálu a výrobních prostředků. Pořídili jsme např. šicí stroj, textilní materiál, materiál na výrobu šperků, sešitů, mýdel…a to díky přispění Nadace České pojišťovny, MPSV, Magistrátu hl. města Prahy a spol. AWAC, spol. s.r.o.

 

Pokud byste měli nějaký zbytný materiál na tvoření (textilní materiál – prosíme ne malé zbytky!, barevné i bílé papíry, pastelky, barvy….), vždy budeme za takový dar rádi. Více materiálu a výrobních prostředků nabízí také více příležitostí, jak se do naší činnosti zapojit, podpořit a pomoci.

 

Uvítáme nové dobrovolníky, kteří by se rádi zapojili, pomohli nám např. s přípravou či dokončováním výrobků (s tou částí, kterou uživatelé s ohledem na své postižení nezvládnou), prodejem výrobků nejen v našem obchůdku, ale také v průběhu různých prezentačních, prodejních či benefičních akcí. Byli bychom velmi rádi, pokud byste nám takovou akci pomohli zrealizovat.

 

Výtěžek z prodeje výrobků nám pomůže pokračovat v naší činnosti, pomáhat lidem se zdravotním postižením zapojit se do aktivního života. Proto nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím e-mailu dilny_tvorivosti@seznam.cz. Nastal čas pro vaši kreativitu, nápady a šikovné ruce:). Těšíme se.