pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Programové středy - leden 2022

S novým rokem jsme tu s novým programem a inspirací:) Tentokrát se zcela vyjímečně vydáme i do kina na dokumentární film Muž zbavený tíže (12.1.).

 

PROGRAMOVÉ STŘEDY v DÍLNÁCH TVOŘIVOSTI

AKTUÁLNÍ PROGRAM NA leden 2022

5. ledna

13,30 – 15,00 hod. arteterapeutický ateliér s doprovodným nácvikem relaxačních technik             

15,15 hod. - 16,45 hod. skupinový trénink kognitivních funkcí a paměti

12. ledna
Výprava za společným kulturním zážitkem do kina Světozor na dokumentární film Muž zbavený tíže – přibližující život a dílo významného českého výtvarníka Kamila Lhotáka, pro kterého život s postižením nemohl být překážkou (více o filmu na další straně). Začátek představení 13,00 hod. Sraz ve 12,15 v Dílnách tvořivosti nebo 12,45 před kinem Světozor. Vstupné 70,-. (Délka filmu 70 min., poté společný návrat do Dílen nebo volný rozchod domů)

15,15 hod. - 16,45 hod. skupinový trénink kognitivních funkcí a paměti

19. ledna
13,30 – 15,00 hod. arteterapeutický ateliér s doprovodným nácvikem relaxačních technik
15,15 hod. - 16,45 hod. skupinový trénink kognitivních funkcí a paměti

26. ledna
návštěva výstavy No art today? V GHMP – Městské knihovně. Vystavená díla představují široké spektrum děl od šedesátých let 20. století po současnost. Vznikaly za použití všech aktuálně využívaných médií, tedy malby, sochy, videa, instalace, kresby, grafiky… a jejich autorských kombinací. Více na https://www.ghmp.cz/vystavy/no-art-today-2/. Odchod 13,30 z Dílen nebo sraz 13,50 před galerií (boční vstup – ul. Valentinská). Po výstavě společný návrat do Dílen nebo volný rozchod domů)

15,15 hod. - 16,45 hod. skupinový trénink kognitivních funkcí a paměti

 

Kontakt pro přihlašování a bližší informace: dilny_tvorivosti@seznam.cz, mob. 774 372 796

 

Více o filmu Muž zbavený tíže: Pod zdánlivě prostými všedními výjevy obrazů Kamila Lhotáka se skrývá znepokojující magnetismus vzpírající se logickému vysvětlení. Dokumentární film Muž zbavený tíže hledá dosud neznámé skutečnosti a snaží se je propojit do nových souvislostí. Režisér Josef Císařovský se s pomocí umělcova syna Kamila Lhotáka Juniora, publicisty Jana Králíka, autora monografií Libora Šteffka, sběratele a nakladatele Jana Dvořáka, tiskaře Martina Boudy a dalších pamětníků snaží hledat inspirační zdroje Lhotákovy imaginace i události, které ovlivnily nejen jeho výtvarnou cestu ale i samotný život. Existovala vůbec „tajemná ohrada snů“ s dírou po suku, jíž nahlížel do dílny, kde se na periferii města opravovala auta a letadla? A pokud ano, kde stála? Kým je onen „muž zbavený tíže“, který si vykračuje vzduchem? Je to on sám? Víme, že jedním silným impulsem pro malého Kamila Lhotáka byla pražská výstava v roce 1891, na které došlo k zřícení horkovzdušného balónu Kysibelka. Lhotáková touha zbavit se zemské tíže se pak prosazovala v celé řadě jeho dalších děl. Stejně jako jeho láska k starým automobilům a nejrůznějším vznášedlům, k magickému Českému středohoří i opuštěným periferiím a tajemstvím skrytými za ohradami. Jeden vypadlý suk tak spojuje celý sled asociací, vzpomínek a snových výjevů. Autoportrét Kamila Lhotáka levitujícího nad Ohradou snů se proměňuje v Muže zbaveného tíže, který se nakonec snáší k zemi jako vzkaz z nebes v podobě novinového útržku. 

PřílohaVelikost
PROGRAMOVÉ STŘEDY_leden2022.pdf166.38 KB