pomáháme lidem po
poškození mozku v návratu
do aktivního života
lidem s duševním onemocněním
na cestě z izolace a
nelehké životní situace FB EN

Arteterapeutické okénko – Broučci našeho dětství

V měsíci únoru si připomínáme výročí dalšího velikána našeho kulturního života. Je jím Jiří Trnka (nar. 24. února 1912,  zemřel 30. prosince 1969) - český výtvarník, loutkář, ilustrátor, malíř, sochař, spisovatel, scenárista, kostýmní výtvarníka režisér animovaných filmů. Jeden ze zakladatelů českého animovaného filmu a světově uznávaný ilustrátor a tvůrce loutkových filmů.

 

Každý z nás měl doma alespoň 1 knížku pohádek ilustrovanou Jiřím Trnkou. Všichni jsme viděli nejeden jeho večerníček. Mezi ty nejvzpomínanější patří příběhy Broučků.

 

V rámci našeho dnešního tvoření se myšlenkami vrátíme do časů našeho dětství. Nostalgicky zavzpomínáme na některou z Trnkových pohádek a zkusíme si vytvořit pro tuto pohádku doprovodnou ilustraci v Trnkovém duchu.

 

Potřebovat budete čtvrtky a barevné pastely či voskovky.

 

Začneme obrázkem, kterým si vytvoříme osobní doprovodnou ilustrací k některé z jeho pohádek. Pokud byste si nemohli vzpomenout a neměli ani po ruce některou z nich, zde je malá nápověda, z které můžete vybírat:

Perníková chaloupka

Červená Karkulka

Zasadil dědeček řepu

Zlatovláska

Míša Kulička v rodném lese

Míša Kulička v cirkuse

Bajaja

Zimní pohádka o Smolíčkovi

celý Špalíček pohádek….

 

 

Druhým obrázkem si připomeneme již zmiňované legendární Broučky, připomenout si ji můžete na níže uvedeném odkaze a společně s jejím poslechem vytvářet nejeden brouččí obrázek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=c5hADVdqeJk

 

Přeji krásný poslech, tvoření i vzpomínání.